Woonplaza Amsterdam

Datum: 07-08-2020

Het complex Woonplaza in Amsterdam is afgelopen donderdagmiddag volledig ontruimd nadat er in het pand scheuren zijn aangetroffen. De gemeente schakelde de expertise in van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) om de bouwkundige staat van het pand te beoordelen.

De constructief adviseur van de OD NZKG die ter plaatse ging kijken, trof een ernstige situatie aan: “Een cruciale boutverbinding van een ondersteuningsconstructie van een hoog gelegen verbindingsvloer tussen twee gebouwdelen was totaal bezweken. Deze blijft ‘ergens’ op hangen, waarschijnlijk op windverbanden.”

Het complex, met meerdere woon- en kluswinkels, blijft voorlopig gesloten. Er wordt gekeken naar tijdelijke maatregelen voor een veilige openstelling. De eigenaar moet een herstelplan maken.

Op de foto:  De verbindingsvloer tussen de twee gebouwdelen

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Wilt u regelmatig op de hoogte worden gebracht van onze werkzaamheden en projecten? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.

Stem