Datum: 08-08-2023

De nieuw opgelegde norm voor de uitstoot van zwavel door Tata Steels zwavelzuurfabrieken 1 en 2 kan in stand blijven. Dat blijkt uit een vonnis van de rechtbank Noord-Holland. 

De OD NZKG wil dat Tata Steel zo snel mogelijk de uitstoot van zwavel naar beneden brengt. Daarom is de zwavelnorm in de vergunning van de fabrieken naar beneden bijgesteld. Deze gaat van 2000 mg/Nm3 naar 450 mg/Nm3. Ook heeft de OD NZKG een onderzoeksverplichting naar 100 mg/nm3, met ingang van één januari 2024, opgenomen, waardoor het in de toekomst mogelijk wordt om de uitstoot van zwavel nog verder te reduceren. De OD NZKG houdt zich, daarmee, ook volgens de rechtbank, aan de huidige milieuwet- en regelgeving. 

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Wilt u regelmatig op de hoogte worden gebracht van onze werkzaamheden en projecten? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.

Stem