Omgevingsdienst Noordzeekanaal keurt proefverzoek Tata Steel bij Kooksgasfabriek 2 goed

Toon meer

De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft Tata Steel toestemming gegeven een proef uit te voeren bij Kooksgasfabriek 2 (KGF 2). Met een doekfilter gaat Tata Steel onderzoeken of Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS) uit het rookgas kunnen worden gefilterd.

Tata Steel heeft een proefverzoek ingediend om een rookgasreinigingstechniek te testen bij KGF 2. Tata Steel voert vaker proeven uit om bijvoorbeeld te onderzoeken of uitstoot van bepaalde stoffen verminderd kan worden. Voor het uitvoeren van een dergelijke proef heeft Tata Steel goedkeuring van de OD NZKG nodig.

Met deze proef wil het bedrijf onderzoeken of het gehalte ZZS in het rookgas bij KGF 2 omlaag gebracht kan worden. De proefinstallatie wordt gebruikt om te bepalen of deze techniek effectief is en of opschaling naar een grotere installatie mogelijk is. De duur van de proef is zes maanden.

De OD NZKG heeft het proefverzoek beoordeeld en goedgekeurd. Hierbij heeft de OD NZKG onder meer gelet of de proef binnen de normen van de vergunning past en geen extra overlast voor de omgeving veroorzaakt.

Uit eerdere metingen blijkt dat Tata Steel onder meer de normen voor ZZS bij KGF 2 overschrijdt. Hier is vorig jaar een last onder dwangsom (LOD) voor opgelegd. Het mogen uitvoeren van deze proef, verandert daar niks aan.