Datum: 06-09-2022

Onze inspecteurs komen op de meest uiteenlopende evenementen. Zo voerden we afgelopen weekend vuurwerkcontroles uit bij de Formule 1 in Zandvoort en bij het ‘Vuur en licht op het water’ in Aalsmeer. Twee evenementen met veel bezoekers en veel vuurwerk: dat moet natuurlijk wel op een veilige manier worden georganiseerd. Inspecteur Erwin van Teijlingen legt uit hoe hij hierop toeziet.

‘Wij controleren of er volgens de door ons afgegeven vuurwerkvergunningen wordt gewerkt. Dat doen we om de veiligheid voor milieu en leefomgeving te waarborgen. Je let op een hoop dingen, zoals de afstand tot het publiek, het type vuurwerk op de schietlijst, de wind of  extreme droogte. Maar ook of het personeel wel gecertificeerd is. Zo kun je de risico’s goed inschatten’, vertelt Erwin van Teijlingen, inspecteur Toezicht en Handhaving bij de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied.

Droogte speelt een rol bij veilig afsteken vuurwerk

Erwin: ‘Dit jaar speelt natuurlijk de enorme droogte een belangrijke rol. We kijken daarom meer dan anders goed naar de omstandigheden ter plekke en voeren veel overleg met andere betrokkenen zoals brandweer en de Veiligheidsregio. We hebben eerder de vergunning afgegeven voor het afsteken van vuurwerk, maar kan dat ook onder deze droge weersomstandigheden op een veilige manier? Het is dan extra belangrijk goed te kijken naar de lokale situatie.’

Beelden van de finish in 2021: zelfde circuit, zelfde winnaar, zelfde vuurwerk

Enkele controles voorafgaand aan de vuurwerkshow

‘De vuurwerkshow bij de finish van de race en bij de stages van de artiesten was klein vergeleken met veel andere shows waar we toezicht houden. Op zaterdagmiddag en op zondag voor de race hadden we al gecontroleerd bij de opbouw hiervan. Het vuurwerk was met name opgesteld bij de podia van de artiesten, boven de finish en langs het circuit, het vuurwerk kan dan verder nergens heen. Ook waren de weersomstandigheden gunstig; er was bijna geen wind en er waren voldoende veiligheidsmaatregelen getroffen.’

Vuur en licht op het water

In Aalsmeer vindt elk jaar op de eerste zaterdagavond van september een feest op en aan het water plaats. Met honderden verlichte boten en als afsluiting een spetterend vuurwerk. Ook daar hebben we datzelfde weekend controles uitgevoerd. ‘In Aalsmeer werd het vuurwerk afgestoken van pontons vanaf het water. Al het vuurwerk komt dan ook weer neer op het water, binnen de verplichte veiligheidsafstand met voldoende veiligheidsmaatregelen, dus dan gebeuren er niet snel gekke dingen. Het was overigens een zeer spectaculaire show.’

Wil je meer weten over het werken bij de Omgevingsdienst? Op werkenbij.odnzkg.nl vind je meer verhalen van onze medewerkers over wat hun werk zo mooi maakt. Als jij net als wij wil werken aan de duurzame ontwikkeling van de hele regio, dan kun je ook meteen onze openstaande vacatures bekijken. Of je nu starter bent, als zij-instromer een ander vak wil leren of ruime werkervaring hebt, wij zijn altijd op zoek naar maatschappelijk betrokken collega’s.

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Wilt u regelmatig op de hoogte worden gebracht van onze werkzaamheden en projecten? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.

Stem