Bord verboden toegang bij de Volgermeerpolder vanwege vergiftigde grond

Datum: 01-12-2020

De Volgermeerpolder in Amsterdam werd in de jaren 80 bekend vanwege illegale gifdumping. Inmiddels is deze voormalige vuilstort een kwetsbaar natuurgebied. Maar het gif zit nog steeds in de bodem, afgedekt met plastic folie. Om te zorgen dat het daar blijft, is een bijzonder plan bedacht: een natuurlijk veendek dat eroverheen moet groeien. Hiervoor werd speciaal uit Overijssel baggerspecie (prutlaag uit de sloot) gehaald, die eerst nog gekeurd moest worden door de OD NZKG.

In deze prutlaag is krabbescheer geplant. Deze plant dekt het water af en uiteindelijk moet een dikke veenlaag ontstaan.

Het radioprogramma Vroege Vogels maakte een reportage over dit bijzondere project.

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Wilt u regelmatig op de hoogte worden gebracht van onze werkzaamheden en projecten? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.

Stem