Datum: 01-07-2020

Op verzoek van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft ingenieursbureau SGS een vervolgonderzoek gedaan naar de aanwezigheid van Chroom-6 in slakkenmateriaal bij Harsco Metals. SGS heeft drie monsters onderzocht. Uit het onderzoek blijkt dat in geen van de onderzochte monsters Chroom-6 is aangetroffen. Volgens de OD NZKG geeft dit onderzoek aan dat voldoende aannemelijk is dat er geen Chroom-6 aanwezig is bij Harsco.

Eerdere analyses

Begin juni 2020 bleek uit een inventarisatie van zeer zorgwekkende stoffen dat er mogelijk Chroom-6 is aangetroffen in verschillende slaksoorten. Omdat het niet de verwachting was dit aan te treffen in de slaksoorten zijn door Harsco Metals en Tata Steel heranalyses uitgevoerd.  De verschillende analyses en onderzoeksrapporten zijn hier in te zien:

Rapport Sweco
Rapport Fehs
Rapport Nebest
Verspreidingsberekening Bureau Tauw
Literatuuronderzoek RIVM
Verspreidingsberekening Erbrink Stacks ConsultInschrijven voor de nieuwsbrief

Wilt u regelmatig op de hoogte worden gebracht van onze werkzaamheden en projecten? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.

Stem