Datum: 02-06-2020

Bij de inventarisatie van Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS) van Harsco Metals is mogelijk chroom-6 aangetroffen in verschillende slaksoorten. Uit een verspreidingsberekening die de OD NZKG heeft laten uitvoeren naar de aanwezigheid van chroom-6 op leefniveau (in de leefomgeving) blijkt dat de omgevingsconcentratie chroom-6 ruim onder het Verwaarloosbaar Risiconiveau (VR) ligt. Dat betekent dat de concentratie van een stof dusdanig laag is, dat verwacht wordt dat stoffen, ook in combinatie met elkaar, geen nadelige gevolgen hebben. We hebben het RIVM gevraagd te beoordelen of chroom-6 in slak aangetroffen kan  worden. Er wordt ook nog een analyse gedaan op basis van nieuw te nemen monsters van Harsco. De resultaten hiervan zijn nog niet binnen. Lees meer hierover op de website van de Provincie Noord-Holland.

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Wilt u regelmatig op de hoogte worden gebracht van onze werkzaamheden en projecten? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.

Stem