Glitterdeeltjes op Hemkade Zaandam

Datum: 30-03-2023

Op 15 maart ontvingen wij meldingen van bewoners in Zaandam dat er glitters op de Hemkade lagen. We hebben monsters genomen en uit onderzoek blijkt dat het om ijzerdeeltjes gaat. Deze zijn afkomstig van het terrein van de HES terminal in Amsterdam, aan de overkant van het Noordzeekanaal (voorheen Overslagbedrijf Amsterdam). Hier is een bulkopslag van Mo i Rana-concentraat. Mo i Rana-concentraat bestaat voornamelijk uit ijzerdeeltjes, net als de ijzerdeeltjes/glitters die wij op de Hemkade hebben aangetroffen. 

Door de harde wind zijn deze aan de overkant van het kanaal terechtgekomen. Ze leveren geen gevaar op voor de gezondheid van de bewoners, maar moeten nog wel worden opgeruimd. Hierover zijn we in gesprek met de HES Terminal. Ook hebben we hen gevraagd het Mo i Rana-concentraat anders op te slaan, om verwaaiing te voorkomen.

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Wilt u regelmatig op de hoogte worden gebracht van onze werkzaamheden en projecten? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.

Stem